جدیدترین مطالب پزشکی

قبل از خرید طلا و جواهرات به این نکات توجه کنید

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

قبل از خرید طلا و جواهرات به این نکات توجه کنید

انتخاب طلا بر اساس رنگ پوست:

– اگر پوست‌تان خیلی سفید هست، از طلای سفید که درخشندگی آن روی پوستتان جلوه دارد استفاده کنید.

– اگر پوست‌تان گندم‌گون (رنگی مابین سفید و برنزه) هست، از طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز استفاده کنید، چون به پوست شما جلوه بیشتری می‌دهد

– اگر پوست‌تان برنزه یا سبزه تیره هست، اگر پوست تیره دارید از زیور آلاتی ترکیب از رنگ سفید و زرد استفاده کنید تا جلوه داشته باشد.

قبل از خرید طلا و جواهرات به نکات توجه کنید
قبل از خرید طلا و جواهرات به این نکات توجه کنید

نکاتی که هنگام خرید طلا و جواهر باید بدانید:

۱- اگر پوست تان گندمگون هست (رنگی مابین سفید و برنزه) استفاده از طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز برای جلوه ی پوست تان مناسب تر هست.

۲- اگر پوست تان سفید یخی هست، به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید، درخشندگی طلای سفید، زیبایی و جلوه ی پوست تان را بیشتر می کند.

۳- موقع انتخاب دستبند، دقت کنید که دستبندتان تنگ نباشد و ضمنا آنقدر بزرگ هم نباشد که با کاهش وزن تان توی دست لق بزند و یا از دست بیوفتد. اگر دست تان نسبتا چاق هست، دستبندی انتخاب کنید که کیپ دست تان نباشد، دست بندهای کیپ دست تان را چاق تر از آن چیزی که هست نشان می دهند. در انتخاب دستبند باید راحتی دست تان را در نظر بگیرید. اگر دستبندتان باعث درد یا حس گرفتگی در مچ دست تان خواهد شد همیشه حس ناخوشایندی خواهید داشت و از خریدتان ابراز نارضایتی خواهید کرد.

۴- هنگام خرید به قفل گردنبند، دستبند، گوشواره دقت کنید. محکم بودن قفل را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چون ممکن هست در اثر یک بی احتیاطی طلای ارزشمند خود را از دست بدهید.

۵- اگر جزو خانواده هایی هستید که رغبت چندانی به تعویض زود به زود طلا ندارید، باید وسواس بیشتری برای خرید طلا به خرج بدهید. سعی کنید از مدل هایی که در طی چند سال به بازار می آیند و پس از مدتی تغییر می کنند، خریداری نکنید تا پس از تغییر مد، مجبور به تعویض یا استفاده ی توام با اکره از آنها نشوید. پیروی از مد متناسب کسانی هست که به راحتی امکان تعویض یا تجدید سرویس خود را دارند.

۶- سرویس های سنگین و شلوغ برای هر فردی با هر نوع ظاهری مناسب نیست. نسبت به گردی یا درازی صورت، کوتاهی یا بلندی گردن و عواملی از این دست ممکن هست نوع سرویس خریداری شده متفاوت باشد. پس در هنگام خرید این موارد را مد نظر داشته باشید.

۷- در صورتی که تصمیم دارید از سرویسی خریداری کنید که در آن از سنگ های قیمتی استفاده شده هست، دقت کنید چرا که سنگ های رنگی مانند زمرد، یاقوت و … به دلیل ترکیب رنگی خاصشان، ممکن هست با هر نوع لباسی هماهنگی نداشته باشند. بهتر هست سرویس اصلی شما طراحی داشته باشند که برای هر نوع پوششی متناسب باشد.

 

قبل از خرید طلا و جواهرات به نکات توجه کنید
قبل از خرید طلا و جواهرات به این  نکات توجه کنید

انتخاب گردنبند بر اساس یقه لباس:

– قبل از انتخاب یه یقه لباستان توجه کنید، با یقه های صاف به جای گردنبند بهتر هست ، گوشواره ای مناسب بپوشید

– اگر یقه بسته پوشیده اید می توانید گردنبندهای بلند و چند تایی پر زرق و برق را با هم بپوشید اما زنجیرها و آویزهای کوچک بر روی این یقه کم ارزش و بد به نظر می رسند

– اندازه گردنبندتان طوری باید باشد که بالای یقه لباستان قرار گیرد، هرگز گردنبندتان را روی مرز یقه قرار ندهید زیبایی یقه و گردنبندتان گرفته خواهد شد.

 

قبل از خرید طلا و جواهرات به نکات توجه کنید
قبل از خرید طلا و جواهرات به این نکات توجه کنید

نکاتی برای مراقبت از جواهرات

هنگام حمام گرفتن و یا شستشوی دست ها، جواهر آلات خود را در بیاورید چون صابون باعث ایجاد لایه ی نازک روی جواهرات می گردد.

با جواهرآلات آشپزی نکنید. زیرا گرمای شدید و روغن موجب صدمه زدن به نگین جواهرآلات خواهد شد.

همواره پس از عطر زدن و آرایش جواهرآلات خود را به تن کنید.

فلزات قیمتی را تنها با یک پارچه ویژه پرداخت و یا پارچه نمدی پاک کنید زیرا حوله و یا پارچه معمولی به خاطر آنکه گرد و غبار را در خود نگه می دارند باعث خراش برداشتن جواهر شما می شوند.

جواهر آلات را به منظور جلوگیری از خراشیده شدن به طور مجزا نگهداری کنید.

نگهداری نقره در یک کیسه ی در بسته کدر شدن آن را به تعویق می اندازد اما هیچ گاه مروارید را درون کیسه ی پلاستیکی قرار ندهید.

بهترین روش تمیز کردن جواهرآلات استفاده از آب و صابون اندک به همراه یک مسواک نرم می باشد.

 

قبل از خرید طلا و جواهرات به این نکات توجه کنید

 

عوارض هاشور و بلاهایی که هاشور کردن بر سر ابرو هایتان می آورد

سیاهی زیر بغل / علت و درمان تیرگی زیر بغل

جوش صورت یا آکنه / علت به وجود آمدن آکنه و روش درمان آن

علت و درمان خشکی لب و ترک خوردن آن 

از بین بردن لکه صورت و شفاف کردن پوست صورت فقط با مواد غذایی ساده 

برای داشتن پوستی روشن چه باید کرد؟

برای اینکه صورتی صاف و بدون جوش داشته باشیم چه بخوریم/ در اینجا ۱۲ راه را برای کم کردن بروز این جوش ها برای شما بیان می کنیم. 

۱۴ نکته مهم و کلیدی برای زیبایی پوست /پنج راز زیبایی پوست

روشن شدن پوست / ۸ ماسک خانگی برای روشن شدن پوست صورت