جدیدترین مطالب پزشکی

نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس

نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس
نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس

نحوه ی تغییرنام کاربری

مرحله ۱: با یک حساب کاربری دیگر وارد شوید

شما نمی‌توانید حساب کاربری را که در حال استفاده از آن هستید، تغییر نام دهید؛ پس، اولین گام شما ورود به سیستم و سپس ورود به حساب کاربری ادمین (حسابی با یکی از مجوزهای لازم برای تغییر مواردی مانند نام کاربری و غیره) هست. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید با انتخاب آرم اپل در گوشه بالا و سمت چپ مک خود و انتخاب گزینه خروج (Log Out) این کار را صورت دهید.

اگر حساب کاربری که استفاده می‌کنید دارای امتیازات مدیر یا ادمین باشد، باید به دنبال یک راه حل باشید. ساده‌ترین راه، خروج از سیستم و سپس ایجاد یک حساب کاربری جایگزین برای انجام این مراحل هست. شما می‌توانید این حساب موقتی را پس از اتمام مراحل دیگر، حذف کنید.

مرحله ۲: پوشه های اصلی را تغییر نام دهید.
برای تکمیل تغییر نام کاربری در مک باید از پوشه خانه شروع کنید. پوشه‌های خانه در پوشه یوزر قرار دارد، شما می‌توانید پوشه یوزر را با رفتن به منوی فایندر و زدن گزینه Go، انتخاب گزینه Go to و سپس تایپ کردن Users پیدا کنید.

در اینجا به دنبال پوشه‌ای بگردید که حاوی بخش کوتاهی از نام کاربری هست که قصد تغییر آن را دارید. به عنوان مثال، اگر نام کاربری شما جان مک باشد، نام کوتاه ممکن هست فقط جان «باشد (ممکن هست با نام کامل باشد). این نام را به خاطر بسپارید، زیرا بعداً به آن نیاز پیدا خواهید کرد و سپس نام پوشه را به نام مورد نظر تغییر دهید و به یاد داشته باشید که آن را کوتاه نکنید. شما باید در این مرحله دوباره رمز عبور مدیر را وارد کنید.

مرحله ۳: ورود به بخش Users & Groups برای پیدا کردن پروفایل کاربری‌تان
به تنظیمات سیستم در نوار منو بروید. در اینجا، Users & Groups را انتخاب کرده و بر روی دکمه قفل کلیک کنید تا بتوانید تغییرات را شروع کنید، احتمالاً مجبور خواهید بود که رمز عبور مدیر را دوباره در این مرحله وارد کنید. روی نام کاربری که قصد تغییر آن را دارید کلیک راست کنید؛ از منوی میانبر، گزینه  Advanced Option را انتخاب کنید. در این قسمت پنجره جدیدی باز می‌شود.
مرحله ۴: فیلدهای مناسب را تغییر نام داده و سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید
در این بخش از آموزش تغییر نام در مک باید ۲ فیلد با نام های Account Name و Home Directory را جستجو کنید. در قسمت نام اکانت، شما می‌خواهید نام را به همان نامی که در مرحله ۳ در پوشه های اصلی استفاده کرده‌اید، تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که نام‌ها دقیقاً مطابقت داشته باشند، در غیر این صورت مشکل ایجاد می‌شود.

در قسمت هوم دایرکتوری نیز همین کار را انجام دهید. نام کاربری جدید را برای مک وارد کنید.
اکنون، دکمه اوکی را در Advanced Option انتخاب کنید. از این حساب کاربری خارج شده و با حساب کاربری که نامش را تغییر دادید، وارد شوید (نام جدید در حال حاضر قابل مشاهده هست). مطمئن شوید که تمام فایل‌ها و برنامه‌های شما قابل مشاهده هست و همه چیز به درستی کار می‌کند. بررسی‌های لازم را انجام داده و برخی از پوشه‌ها و اسناد را باز کنید. اگر همه چیز خوب و درست باشد، پس نام کاربری جدید شما آماده و قابل استفاده هست.

 

نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس
نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس

نحوه ی تغییر رمز کاربری در مک او  اس .ایکس

۱ـ نشانگر ماوس خود را به بالا سمت چپ صفحه برده و روی لوگوی اپل کلیک کنید.

۲ ـ از منوی به‌نمایش درآمده روی System Preferences کلیک کنید.

۳ ـ روی گزینه‌ Security & Privacy کلیک کنید. (چنانچه نمی‌توانید این گزینه را پیدا کنید، در کادر جستجو عبارت security را تایپ کنید تا گزینه‌ مربوط به‌حالت انتخاب درآید.)

۴ ـ از تب‌های موجود (گروه‌ها) روی General کلیک کرده و در ادامه رویChange Password کلیک کنید.

۵ ـ چنانچه در حال استفاده از سیستم‌عامل یوسمیت باشید، پیغامی مبنی بر استفاده از رمز سرویس آی‌کلود یا تغییر رمز کاربری محلی شما روی رایانه به‌نمایش درمی‌آید. در این مرحله باید یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنید.

۶ ـ چنانچه گزینه‌ Use iCloud Password را انتخاب کنید، پنجره‌ای به‌نمایش درآمده و ‌باید رمز فعلی ورود به سیستم‌عامل و نام کاربری و رمز سرویس آی‌کلود خود را وارد کنید. در نهایت با کلیک مجدد روی Use iCloud Password، رمز فعلی ورود به سیستم‌عامل حذف شده و شما می‌توانید از طریق رمز سرویس آی‌کلود به سیستم‌عامل یوسمیت وارد شوید. (رمز سرویس آی‌کلود در این عملیات تغییر نخواهد کرد و فقط برای استفاده در عملیات ورود به سیستم‌عامل فعال می‌شود)

۷ ـ چنانچه قصد دارید رمز فعلی را تغییر دهید و نمی‌خواهید از رمز

مشابه آی‌کلود استفاده کنید، باید در مرحله‌ ۵ روی change password کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه پنجره‌ای به‌نمایش درآمده و ‌باید رمز فعلی و رمز جدید را در کادرهای موجود وارد کنید.

۸ ـ در نهایت با کلیک روی change password رمز ورود به سیستم‌عامل تغییر می‌کند و می‌توانید با یک‌بار خروج از سیستم‌عامل رمز جدید را آزمایش کنید.

 

نحوه تغییر رمزکاربری و تغییر نام کاربری در مک او اس.ایکس

 

ترجمه خودکار گوگل/ تغییر زبان‌های Chrome

کار با کامپیوتر بدون ماوس / استفاده از صفحه کلید به جای ماوس

آشنایی با کلیدهای میان‌بر منوی استارت در ویندوز ۱۰

حذف کامل فایل های آپدیت قدیمی ویندوز ۱۰ و غیر فعال کردن کورتانا در ویندوز ۱۰

سرعت کامپیوتر/افزایش سرعت عملکرد ویندوز/ افزایش سرعت خواندن ونوشتن هارد

روش سریع تایپ فرمول ریاضی در ورد

تنظیم صدای قطع شده ی کامپیوتر/ روش تنظیم صدای کامیوتر