0

لاغری سریع

لاغری سریع کودکان چاق

مارس 12, 2017 در 2:50 ب.ظ توسط

laghari sari

لاغری سریع کودکان چاق

والدین نباید برای هیچ کدام از گروه های غذایی، حتی تنقلات صفات بد به کار ببرند.با ارائه انواع انتخاب های سالم در خانه به کودک اجازه دهید خودش انتخابی هوشمندانه انجام دهد.همیشه در خانه غذاهای سالم را در دسترس قرار دهید تا کودک خود به سراغشان برود. همچنین اشکالی ندارد هر چند وقت یک بار کمی تنقلات نیز استفاده کند.می توانید یک قفسه یخچال را به غذاهای سالم کودک خود اختصاص دهید. مانند شیر، ماست، میوه ها و آجیل ها.taghzie kodakan
بهترین منابع پروتئینی برای کودکان:
برای تامین پروتئین مورد نیاز کودکتان می توانید ⁣یکی از این گزینه های پروتئینی را وارد برنامه غذایی اش کنید:56 گرم مرغ، غذای دریایی و یا گوشت
یک دوم فنجان لوبیای پخته شده، عدس یا نخود فرنگی
دو عدد تخم مرغ
2 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی
28 گرم آجیل یا دانه ها

⁣وقتی برای برنامه غذایی کودکتان برنامه ریزی می کنید می توانید از انتخاب های غذایی متفاوت که در گروه های غذایی وجود دارد بهره بگیرید

گروه غلات یا غذاهای سرشار از کربوهیدرات: نان، غلات صبحانه، برنج، پاستا و دیگر غذاهایی که از غلات درست می شوند.

میوه ها و سبزیجات یا غذاهای سرشار از ویتامین و مواد معدنی: مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت، سیب، خیار، سبزیجات برگ دار، هویج و دیگر میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی.

گروه شیر یا غذاهای سرشار از کلسیم: شیر، پنیر، ماست و دیگر محصولات لبنی.

گروه پروتئین ها: ماهی، مرغ، گوشت، لوبیا، عدس و نخود فرنگی.laghari kodakan

گروه چربی ها: روغن و کره

طبق آخرین اخبار مرتبط  با کودکان اعلام شده که میزان چاقی کودکان تهرانی دوبرابر میانگین آمار ملی است.تنها پایتخت ایران نیست که با معضل چاقی فزاینده‌ی کودکان مواجه است. وضعیت در دیگر استان‌ها و شهرهای ایران هم نگران‌کننده است و آمار ابتلا به چاقی در میان کودکان روند روبه‌رشدی را نشان می‌دهد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران در سال ۱۳۹۳ اعلام کرد نزدیک به یک سوم کودکان ایرانی از افزایش وزن یا چاقی مفرط رنج می‌برند. انجمن “تشخیص و درمان چاقی ایران” نیز اعلام کرده بود که ۳۰ درصد کودکان ایرانی با تعریف و معیارهای پزشکی چاق محسوب می‌شوند.

سازمان بهداشت جهانی: تغذیه نامناسب از سیگار نیز خطرناک‌تر است

هشدار مقامات بهداشت: کودکان ایرانی چند برابر چاق‌تر شده‌اند

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید کاهش تحرک بدنی کودکان به دلیل ماشینی شدن زندگی، استفاده‌ی فراوان از کربوهیدرات‌ها در تغذیه‌ی کودکان و مصرف فست‌فودها و نشستن مداوم کودکان پای بازی‌های کامپیوتری از مهم‌ترین دلایلی است که چاقی در میان کودکان ایرانی را دامن زده است.
بنا به آمار “سازمان بهداشت جهانی”، کودکان دختر بیشتر در معرض ابتلا به چاقی‌اند؛ چرا که در بسیاری از کشورها بنا به عرف و سنت و قانون از انجام برخی فعالیت‌های فیزیکی محرم‌اند.
سازمان بهداشت جهانی می‌گوید به‌طور متوسط یک دختر ۱۱ ساله در بسیاری از کشورهای جهان ۲۳ درصد کمتر از یک پسر ۱۱ ساله فعالیت فیزیکی دارد و مجموع فعالیت فیزیکی دختربچه‌ها در مجموع ۱۵ درصد کمتر از حد میانگین لازم است.
کارشناسان می‌گویند تا وقتی در سطح کلان برای حل معضل فزاینده‌ی چاقی کودکان چاره‌اندیشی نشود، تلاش‌های فردی چندان راه به جایی نخواهد برد.pishgiri az chaghi kodakan
سازمان بهداشت جهانی نیز بارها از دولت‌ها خواسته تا امکان دسترسی خانواده‌های بچه‌دار به تغذیه‌ی سالم را فراهم کنند و تاکید دارد که در بسیاری از کشورها تغذیه‌ی مدارس نیاز به اصلاح و سالم‌سازی دارد.
میزان چاقی کودکان در ایالات متحده آمریکا از همه‌کشورهای دیگر جدی‌تر است. از هر پنج کودک آمریکایی، یک نفر با چاقی بیش از حد مواجه است. در اتحادیه اروپا براساس آمار رسمی، از هر ۱۰ کودک دختر یک نفر با چاقی مواجه است و این نرخ در کودکان پسر یک نفر از هر ۶ کودک است.

لاغری سریع

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

پاسخ دهید